Kam ísť

Salaš Krajinka

Na Salaši Krajinka možno zblízka vidieť chov oviec, vrátane ich pasenia a dojenia, aj si pochutiť na tradičných slovenských špecialitách.

Nachádza sa pri hlavnej ceste za Ružomberkom v smere na Žilinu, z centra Ružomberka je vzdialená asi 6 km.

Salaš tu bol založený v roku 1983 pre chov 1000 oviec. V tunajšom salaši nepužívajú žiadne konzervačné látky. V reštaurácii ponúkajú tradičné salašné jedlá, ako napríklad bryndzovú polievku, jahňací perkelt, baraní guláš či vyprážaný ovčí syr. Zaujímavosťou reštaurácie je to, že je netradične umiestnená v priestoroch maštale, takže z nej cez veľkú sklenenú stenu vidno ovečky a jahniatka.

V blízkosti reštaurácie je aj areál, kde sa nachádzajú detské preliezačky a hojdačky, takže na svoje si tu prídu aj deti. Okrem ovečiek tu deti môžu vidieť aj iné zvieratká, ako napríklad húsky, prasiatka, zajačikov a sliepočky.

Salaš ponúka na predaj aj tu vyrobené produkty z ovčieho mlieka, ako ovčí syr, bryndzu, žinčicu, či oštiepky. Taktiež tu majú vlastnú pekáreň, kde pečú napríklad zemiakový chlieb, domáce pagáče a sladké buchty. Tieto upečené dobroty si môžete zakúpiť v rozprávkovej medovníkovej chalúpke. Atrakciou je aj ojedinelá výstava domácich traktorov.

Bližšie informácie o prevádzke nájdete na: https://www.salaskrajinka.sk