Čo robiť

Vodný park Bešeňová

Vodný park Bešeňová je jedným z najväčších a najnavštevovanejších aquaparkov na Slovensku.

Aquapark sa nachádza v obci Bešeňová, ktorá leží od Ružomberka 12 kilometrov smerom na východ.

V areáli sa nachádzajú bazény, tobogany a saunový svet. Väčšia časť bazénového areálu je v prevádzke celoročne, časť je v prevádzke iba počas letnej sezóny.

V celoročnej prevádzke sú tieto bazény:

Vonkajší relaxačný bazén s termálnou vodou je najteplejším bazénom v areáli. Teplota vody tu dosahuje 36 až 40 stupňov Celzia, voda je hlboká 130 cm.

Vonkajší relaxačný bazén s čašou a perličkovým kúpeľom na podvodných sedadlách s termálnou vodou teplou 36 až 40 stupňov Celzia. Voda je hlboká 90 cm.

Vonkajší rekreačný bazén s dvomi plaveckými dráhami s termálnou vodou teplou 28 až 30 stupňov Celzia. Voda je hlboká 110 cm.

Vonkajší relaxačný bazén s aquabarom Cosmopolitan s termálnou vodou teplou 30 až 36 stupňov Celzia. Voda je hlboká 110 cm.

Vnútorný relaxačný bazén s chrličmi, bublinkovými podvodnými sedadlami a masážnymi tryskami s vodou teplou 36 až 38 stupňov Celzia. Voda je hlboká 100 cm.

Vnútorný rekreačný bazén so vstupom ku Striebornému toboganu s vodou teplou 26 až 30 stupňov Celzia. Voda je hlboká 130 cm.

Vnútorný bazénik Fontána pre najmenšie deti s vodou teplou 30 až 34 stupňov Celzia. Voda je hlboká 20 cm.

V Stane zábavy sú v celoročnej prevádzke tiež:

Detský bazén s detskými vodnými atrakciami s vodou teplou 33 stupňov Celzia. Voda je hlboká 30 cm.

Bazén s vlnami a lezeckou stenou s vodou teplou 28 až 30 stupňov Celzia. Voda je hlboká od 0 po 180 cm.

V letnej sezóne sú otvorené tieto bazény:

Relaxačný bazén s masážnymi tryskami s vodou teplou 34 až 38 stupňov Celzia. Voda je hlboká 110 cm.

Detský bazén s fontánkou a malým vodným ježkom s vodou teplou 30 až 34 stupňov Celzia. Voda je hlboká 45 cm.

Plavecký bazén s dĺžkou 20 m a so šiestimi plaveckými dráhami s vodou teplou 22 až 26 stupňov Celzia. Voda je hlboká 160 cm.

Divoká rieka s vodou teplou 24 až 28 stupňov Celzia. Voda je hlboká 110 cm.

Dopadový bazén k vonkajším tobagánom s vodou teplou 24 až 28 stupňov Celzia. Voda je hlboká 110 cm.

Areál láka návštevníkov aj jedným z najlepších tobogánových areálov na Slovensku.

V celoročne otvorenej adrenalínovej zóne sa nachádza 30 metrov vysoká tobogánová veža s panoramatickou vyhliadkou a so šiestimi tobogánmi, s celkovou dĺžkou viac ako 1 kilometer, vrátane najdlhšieho tobogánu na Slovensku. V červenom a žltom tobogane môžete nabrať rýchlosť až 60 km/h. V zelenom a čiernom vašu jazdu okorenia svetelné či zvukové efekty. V areáli sa nachádza ešte ďalších šesť tobogánov, ktoré sú otvorené v letnej sezóne.

Súčasťou areálu je aj rozsiahly saunový svet, ktorý je jedinečným komplexom 50 parných, vodných a masážnych kúpeľov, procedúr a sáun. Jeho súčasťou sú: Sauna Saunový dóm, Sauna Svitanie, Sauna Chopok, Mentolová inhalácia, Rímsky kúpeľ, Ruská baňa, Tepidárium, Bešeňovská jaskyňa, Vonkajšie vírivky, Vodná cesta, Ochladzovací bazén, Whirlpool. Návštevu saunového sveta si môžte spestriť aj saunovými rituálmi ako napríklad: metličkovanie, peeling, muzikoterapia či chromoterapia.

V areáli sa samozrejme nachádzajú aj bary a reštaurácie.

Bližšie informácie o prevádzke nájdete na: https://www.besenova.com/