Čo robiť

Tarzania Hrabovo

V lanovom parku Tarzania môžu zažiť trochu adrenalínu pri lezení po prekážkach dospelí aj detskí návštevníci.

Lanový park sa nachádza v Hrabovskej doline, neďaleko od údolnej stanice kabínkovej lanovky, z centra mesta je vzdialený asi 3 km.

Park je so svojou celkovou dĺžkou 1110 metrov najväčším lanovým parkom na Slovensku. Zostavený je z rôznych prekážok, ktoré sú zavesené na stromoch. Vašou úlohou je prekážky zdolať a preliezť po dráhe zo štartu do cieľa. Popri tom si z výšky môžete vychutnávať pekné prírodné prostredie.

Pre dospelých sú k dispozícii tri trasy: čierna trasa z dĺžkou 340 metrov, červená trasa dlhá 310 metrov a najkratšou je modrá trasa dlhá 155 metrov. V stredisku sa dbá o bezpečnosť návštevníkov, takže obsluha vás vybaví prilbou a lezeckým výstrojom a vysvetlí vám ako ho bezpečne používať. Pre dospelé trasy je výškový limit: minimálne 150 cm.

Detská trasa je dlhá 160 metrov a deťom jej zdolanie potrvá okolo pol hodiny. Deti taktiež vyfasujú prilby a lezecký výstroj, takže sú počas celej doby lezenia istené proti pádu. Prekážky sú v nízkej výške nad zemou, takže môžete svojim deťom pomáhať. Pre detské trasy platí výškový limit: do 150 cm.