Ubytovanie

Hotel Granit Smrekovica***

Adresa:
Smrekovica 7784, 034 01 Ružomberok
Kontakt:
Telefón +421 914 324 188
E-mail: recepcia.sm@granithotels.sk
Instagram: @granitsmrekovica
www.granithotels.sk
Kategória zariadenia: Hotel ***
Kapacita zariadenia: 147 lôžok + 18 prístelkové lôžka, 32 lôžok nocľaháreň

Popis zariadenia:
Hotel Granit Smrekovica sa nachádza priamo na hrebeni Veľkej Fatry, v obkolesení panenskej prírody lesov a hôr. Do hotela je možné dostať sa príjazdovou cestou od Podsuchej, pričom cesta k hotelu má približne 8km a je to jediná príjazdová cesta k zariadeniu. Najmä v zimných mesiacoch je nevyhnutné overiť si zjazdnosť cesty, pričom sa odporúča použitie snežných reťazí, a taktiež je možné využiť službu hotela vývozu a zvozu po ťažko dostupnej ceste hotelovým automobilom.
Hotelový areál pozostáva z viacerých budov, z ktorých jedna je hlavná hotelová budova, v ktorej sa nachádza recepcia, wellness, kino, reštaurácia – bar i detský kútik. Vo vedľajšej budove B sa nachádza aj spoločenská, resp. konferenčná miestnosť s terasou. Ostatné budovy sú chatky a zrubové domy, ktoré sú vyhľadávané najmä rodinami s deťmi či skupinami. Všetky izby v rámci hotelových budov, chatiek i zrubov spĺňajú trojhviezdičkový štandard, sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, chladničkou a všetkým potrebným pre pobyt v hoteli. V zrubových domoch hostia nájdu i vlastnú kuchynku s vybavením na varenie. Kapacita celej ubytovacej časti je 165 lôžok.
Súčasťou areálu je aj nocľaháreň, ktorá slúži najmä pre turistov prechádzajúcich hrebeňom Veľkej Fatry a na Smrekovici plánujú prenocovať. Nocľaháreň je vybavená posteľami s matracmi, posteľným pradlom a k dispozícii majú turisti kúpeľňu. Tento typ ubytovania je v nižšom štandarde a je vyhľadávaný turistami, ktorí sa chcú po dlhej turistike vyspať pohodlne a uprednostňujú spanie pod strechou a nie pod holým nebom. Kapacita nocľahárne je 32 lôžok.

Doplnkové služby:
– detský kútik
– wellness (jacuzzi, sauny a odpočinková miestnosť)
– GRANIT CINEMA – najmenšie a najvyššie položené kino na Slovensku
– outdoorové ihrisko pre deti
– multifunkčné športové ihrisko
– spoločenská miestnosť BURIAN – kapacita 20 osôb
– spoločenská miestnosť B – 45-60 osôb
– reštaurácia – kapacita 80-88 osôb
– biliard, stolný tenis, stolný futbal
– v zimnom období lyžiarsky svah s vlekom, upravené bežkárske trate
– ohnisko s prístreškom

Cenník:
Pre viac informácií kontaktujte priamo zariadenie.

Doplňujúce informácie:
Parkovanie v areáli zariadenia.
Zariadenie nie je bezbariérové.
Zariadenie nevydáva Liptov Region Card.