Čo robiť

Park Snow Donovaly

Lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly patrí k najznámejším lyžiarskym strediskám na Slovensku.

Leží na rozhraní pohorí Nízke Tatry a Veľká Fatra a taktiež na pomedzí Žilinského a Banskobystrického kraja, z Ružomberka je vzdialené asi 30 km.

Donovaly ponúkajú viac ako 11 km zjazdoviek, ktoré sa nachádzajú v dvoch areáloch: Záhradište a Nová Hoľa. Nová Hoľa je vhodnejšia pre skúsenejších lyžiarov. Je tu kombinovaná 6-sedačková lanovka a 8-miestna kabínková lanovka. Záhradište je vhodnejšie pre začiatočníkov a menej skúsených lyžiarov. Tu sa nachádza 4-miestna sedačková lanovka. Okrem lanoviek je v stredisku ešte ďalších 14 vlekov. Celkove sa dá zalyžovať na 18 zjazdovkách rôzneho stupňa obtiažnosti. Tak isto si na svoje prídu aj milovníci bežeckého lyžovania, pre ktorých sú pripravené 4 bežkárske trate.

Na Donovaloch je aj veľmi kvalitný snowpark: Riders Park Záhradište s prekážkami rôznej náročnosti.

v časti Mistríky sa nachádza detský Funpark, ktorý je najväčší na Slovensku. Je určený aj pre deti, ktoré sa chcú naučiť lyžovať, ale aj pre tie, ktoré sa už lyžovať vedia. K dispozícii je tu 9 posuvných pásov a aj kolotoč poháňaný motorom, ktorý pomáha deťom pri lyžiarskej výučbe. V lyžiarskej škole sa môžu učiť deti už od 3 rokov. Deti vo Fun Parku čaká aj veľa zábavy a súťaží.

Obľúbené je aj večerné lyžovanie pri umelom osvetlení na svahu Záhradište. Pri dolnej stanici lanovky na Novú hoľu sa nachádza aj klzisko. Samozrejmosťou je aj požičovňa lyžiarskej výstroje či lyžiarsky servis.

V stredisku sa nachádza viacero reštaurácií, barov a ubytovacích zariadení.

Bližšie informácie o prevádzke nájdete na: https://www.parksnow.sk/

Foto: Archív PARK SNOW Donovaly