Čo robiť

Malinô Brdo

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo patrí medzi najvýznamnejšie a najmodernejšie lyžiarske strediská na Slovensku.

Jeho veľkou výhodou je to, že sa nachádza v podstate priamo v meste Ružomberok. Jeho východiskovým bodom je stanica kabínkovej lanovky v Hrabovskej doline, ktorá je z centra mesta vzdialená asi 2 km.

V stredisku je pre lyžiarov k dispozícii 12 kilometrov zjazdových trás. Najdlhšia meria takmer 4 kilometre a je jednou z najdlhších na Slovensku.

Počas lyžiarskej sezóny je v prevádzke moderná osemmiestna kabínková lanovka. Jej trať je dlhá 1770 metrov a za hodinu dokáže prepraviť až 1500 osôb. Vo vrchnej časti strediska je štvormiestna seačková lanovka, ktorá prekonáva vzdialenosť 1130 metrov. Táto vás vyvezie až na vrchol Malina Brda, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 1209 metrov. V prípade priaznivého počasia sa nám tu naskytne nádherný výhľad. Najmä pohľad na masív Choča je impozantný.

Okrem lanoviek sú tu aj dva lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. Zalyžovať sa celkove dá na siedmich zjazdovkách rôzneho stupňa obtiažnosti.

Snowboardisti a lyžiari – freestylisti si môžu vyskúšať svoju šikovnosť v adrenalínovom Snow Parku. Tu na nich čaká osem druhov prekážok.

Okolie strediska ponúka aj možnosti na bežecké lyžovanie, turistiku a skialpinizmus.

V stredisku je aj škola lyžovania a snowboardingu, v ktorej vás skúsení inštruktori naučia, ako správne lyžovať či snowboardovať.

V prípade, že nemáte vlastné lyžiarske vybavenie, môžete si ho zapožičať v požičovniach, ktoré sa tu nachádzajú. Tak isto je tu aj úschovňa na odloženie batožiny.

Počas zimnej sezóny je v prevádzke aj skibus, ktorý vás dovezie z mesta Ružomberok priamo do strediska.

V oblasti je aj veľká ponuka ubytovania rôzneho typu: hotely, apartmánové domy, penzióny či chaty.

Bližšie informácie o prevádzke nájdete na: https://www.skipark.sk/