Čo robiť

Aqua Vital Park Lúčky

Kúpele Lúčky patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Ich súčasťou je aj Aqua Vital Park: kúpalisko so saunovým svetom.

Lúčky sa nachádzajú na rozhraní Liptova a Oravy, v prekrásnom prostredí Chočských vrchov. Kúpele sa nachádzajú na konci obce Lúčky, ktorá leží od Ružomberka 13 kilometrov smerom na východ.

V kúpeľoch sa liečia choroby tráviaceho ústrojenstva, ženské choroby, onkologické choroby, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, nervové ochorenia, choroby pohybového ústrojenstva, choroby z povolania a osteoporóza. Liečivá voda pochádza z dvoch vrtov a používa sa v bazénoch aj v separátnych kúpeľoch.

Súčasťou Aqua Vital Parku sú dva vonkajšie bazény, jeden vnútorný bazén a saunový svet.

Vonku sa nachádzajú rekreačný bazén s teplotou vody 28 – 33 stupňov Celzia s rôznymi atrakciami ako sú lehátka, protiprúd, vodná čaša, podhladinové osvetlenie, masážne trysky a chrliče vody a sedací bazén s liečivou minerálnou vodou s teplotou 36 – 38 stupňov Celzia, ktorý slúži na relax a oddych. Okrem bazénov sa tu nachádzajú aj ďalšie atrakcie ako napríklad destké preliezačky, hojdačky, či trampolína.

Vnútri sa nachádza delený minerálny bazén s liečivou vodou s teplotou 33 a 35 stupňov Celzia.

S bazénmi je spojený aj Vitálny saunový svet. Súčasťou vitálneho sveta sú: mentolová sauna, fínska sauna, Kneippov kúpeľ, rímsky kúpeľ s prírodnými inhalačnými esenciami, tepidárium, turbo sprcha a sprcha – dážď. K dispozícii je aj jacuzzi pod holým nebom, či ochladzovací bazén. Vo vitálnom svete sa používajú prírodné silice, ktoré prispievajú k detoxikácii organizmu, posilňujú jeho prirodzenú obranyschopnosť a uvoľňujú psychické napätie a stres.

Bližšie informácie o prevádzke nájdete na: https://www.kupele-lucky.sk/