Čo robiť

Minifarma Sidorovo

Obľúbenou letnou atrakciou pre rodiny s deťmi je aj Minifarma Sidorovo, na ktorej môžu deti vidieť viacero domácich zvieratiek.

Nachádza sa v peknom prírodnom prostredí Vlkolínskych lúk, pod vrcholom Sidorova, z centra mesta je vzdušnou čiarou vzdialená asi 5 km.

Najjednoduchšie je prístupná z vrcholovej stanice kabínkovej lanovky na Malino Brdo. Odtiaľ treba ísť peši asi 20 minút po červenej a potom po žltej turistickej značke. Ďalšia možnosť je isť peši od údolnej stanice kabínkovej lanovky v Hrabove po náučnom chodníku Medvedia cesta na rázcestie na Vlkolínskych lúkach, čo trvá niečo viac ako hodinu. Odtiaľ treba ísť asi 5 minút po žltej značke. No a treťou možnosťou je ísť po žltej turistickej značke z Vlkolínca, čo zaberie peši asi 30 minút.

Deti sa môžu tešiť na stretnutie s kozičkami, ovečkami, prasiatkami, či králikmi. Zvieratiek sa môžu deti aj dotknúť. Taktiež sa dá povoziť na krásnom drevenom kolotoči s vyrezávanou drevenou ovečkou a pohojdať na drevenej preklápacej hojdačke v tvare píly. Kto chce, ten sa môže odfotiť v obrovskom vyrezávanom drevenom črpáku.

V areáli je aj altánok a ohnisko, takže sa tu dá aj opekať.

Minifarma je aktuálne otvorená od 9:30 do 16:00 do 31.8.2023.