Čo robiť

Obľúbenou atrakciou pre malých aj veľkých je vláčik Korýtko.

Vlak v minulosti premával z Ružomberka do kúpeľov v Korytnici. Bol neodmysliteľnou súčasťou Revúckeho podolia takmer 70 rokov. Slúžil návštevníkom kúpeľov, turistom, miestnym obyvateľom, ale vozilo sa v ňom aj drevo a iný náklad až do zrušenia trate v roku 1974.

V súčasnosti je sprevádzkovaná časť trate, ktorá vedie cez mesto Ružomberok. Začiatok trate je v blízkosti hlavnej železničnej stanice v Ružomberku. Jej historická budova sa nachádza blízko centra mesta.

Odtiaľto vlak prechádza po železničnom moste cez rieku Váh, potom cez sídlisko Roveň a končí na južnom okraji mesta na stanici Zápalkáreň. Tu sa možno občerstviť a kto chce, môže odtiaľto na bicykli pokračovať po CykloKorytničke, ktorá tu začína. Obľúbená cyklotrasa z tohto miesta vedie do ružomberskej mestskej časti Biely Potok a potom pokračuje cez Podsuchú a Liptovskú Osadu až do Korytnice.

Vlak premáva počas letných prázdninových víkendov. Súčasťou vlaku je aj špeciálny vagón na prepravu bicyklov, pričom preprava bicyklov je zadarmo. V tomto vagóne je taktiež možná preprava detských kočíkov. Cestovné lístky sa kupujú vo vlaku.