Čo robiť

Lyžiarske stredisko Jasná je najväčším lyžiarskym strediskom na Slovensku.

Nachádza sa v pohorí Nízke Tatry v Demänovskej doline, v blízkosti mesta Liptovský Mikuláš, z Ružomberka je vzdialené asi 35 km.

Jasná ponúka viac ako 50 kilometrov zjazdoviek rôznych stupňov obtiažnosti, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, ale aj pre skúsených lyžiarov. Nad Jasnou sa vypína vrch Chopok, ktorý je s nadmorskou výškou 2024 metrov druhým najvyšším vrcholom Nízkych Tatier. Stredisko sa vďaka prepojeniu na južnú stranu rozprestiera až v dvoch regiónoch: severná časť je na Liptove a južná časť je na Horehroní. Veľkou výhodou je vysoká nadmorská výška strediska, čo znamená lepšie snehové podmienky, než v nižšie položených strediskách.

Celkove stredisko disponuje 4 kabínkovými lanovkami, 8 sedačkovými lanovkami a 1 lyžiarskym šikmým výťahom Twinliner, ktorý vyzerá ako malý vláčik. Ďalej je tu 5 lyžiarskych vlekov a 5 detských vlakov. Zalyžovať sa dá na 39 zjazdovkách rôzneho stupňa obtiažnosti.

Milovníci adrenalínovej jazdy si prídu na svoje vo viacerých freeridových zónach a v DCsnow parku, ktorý sa nachádza v časti Otupné. Veľmi obľúbené je aj večerné lyžovanie na osvetlenej zjazdovke v lokalite Biela Púť. Na sánkach alebo na boboch sa dá pospúšťať vo Fun aréne, kde je k dispozícii aj pásový vlek.

Je tu aj lyžiarska škola, ktorá ponúka svoje služby pre lyžiarov a snowboardistov pre všetky vekové kategórie – od detí od 3 rokov až po dôchodcov.

Ak nemáte vlastné lyže a vybavenie, môžete si ho zapožičať v niektorej z požičovní, ktoré sa v tu nachádzajú. Nepotrebnú batožinu si môžete bezpečne uložiť do skriniek v samoobslužnom depote v Jasná Centrum.

Priamo v stredisku je aj 14 barov a reštaurácií, obchody so športovým oblečením a doplnkami a samozrejmosťou je veľká a rôznorodá ponuka ubytovania.

V sezóne je v premávke aj skibus, ktorý vás do Jasnej dopraví z Liptovského Mikuláša. Skipasy sa dajú zakúpiť buď v pokladniach strediska alebo aj cez internet.

Bližšie informácie o prevádzke nájdete na: https://www.jasna.sk/