Čo robiť

LETO 6 Čutkovská dolina

Čutkovská dolina alebo Čutkovo je dolina pri ružomberskej mestskej časti Černová. V doline posledné roky vyrástol komplex zrubových stavieb, v ktorých nájdete reštaurácie, občerstvenie, ubytovanie a pivovar. Dolinou vedú značené cyklotrasy, turistické trasy a náučná trasa. Na vodnej nádrži si záujemcovia môžu vyskúšať rybárčenie. V Čutkove sa nachádza aj detský tematický park Obrovo, ktorý pozostáva z obrovho obydlia a hračiek, ktoré obor zapožičal deťom na hranie. Obrova žinka (zipline) je príjemným spestrením a aktivitou pre rodičov a návštevníkov doliny.

Upozornenie: Pokladňa Obrova je prístupná len v lete, počas prevádzkovej doby areálu.

Odtlačok pečiatky získate:
1. Pečiatku vám na vyžiadanie do pasu odtlačia v pokladni zábavného areálu Obrova. Prevádzkovú dobu Obrova nájdete na stránke www.obrovo.sk. Obrovo je v prevádzke denne len v mesiacoch júl a august.
2. Pečiatku vám na vyžiadanie do pasu odtlačia v obchode (predajni suvenírov a pečiva), ktorý sa nachádza priamo vedľa Reštaurácie Koliba Richtárka. Obchod je v prevádzke celoročne.

Poloha:
Čutkovská dolina sa nachádza na západnom okraji mesta Ružomberok, pri mestskej časti Černová. Od centra mesta je hlavná časť doliny vzdialená 3,5 km (vzdušnou čiarou). Dolinou prechádzajú značené turistické a cyklistické trasy.

Doprava:
Autobusom MHD: zastávka „Čutkovská dolina“
Autom: parkovanie na parkovisku pri kolibách priamo v Čutkove

Vzdialenosť:
Od zastávky autobusu MHD je Obrovo vzdialené 1 km.

Popis cesty:
Zo zastávka sa vyberieme cestou do doliny, po ulici „Čremošná“. Prechádzame popri rodinných domoch, cez vstupný portál ku kolibám. Areál Obrova sa nachádza za miestnym potokom, ktorý prekonáme po mostíku pri kolibe.

Pri návšteve doliny môžeme využiť služby a atrakcie v okolí.