Čo robiť

Vodná nádrž Hrabovo

Otužilejší plavci si môžu zaplávať vo vodnej nádrži Hrabovo, ktorá je situovaná v nádhernom prírodnom prostredí.

Nachádza sa v Hrabovskej doline v Ružomberku, vedľa údolnej stanice kabínkovej lanovky na Malino Brdo, z centra mesta je vzdialená asi 2 km.

Miesto je situované v romantickom horskom prostredí Národného parku Veľká Fatra a je jedným z najkrajších športovo – rekreačných areálov na Slovensku.

Na okraji vodnej nádrže je trávnatá pláž, na ktorej si môžeme oddýchnuť na slniečku a z nej vedú schodíky do vody.

Okrem plávania ponúka toto miesto v letných mesiacoch aj ďalšie možnosti relaxu vo vode. Je možné si tu požičať člnok, prípadne vyskúšať atrakciu zvanú aquazorbing. Je vhodná aj pre dospelých, aj pre deti a vďaka veľkej priesvitnej plastovej guli, do ktorej vojdete, sa budete môcť poprechádzať po vodnej hladine.

Tak isto je tu možnosť, samozrejme po zakúpení potrebných povolení, si aj zarybárčiť.

Vodná nádrž bola pôvodne vybudovaná pre potreby neďalekých bavlnárskych závodov, s ktorými bola prepojená systémom potrubí.

V blízkosti vodnej nádrže je aj viacero ďalších atrakcií, ako napríklad lanová dráha Tarzania, či Zipline, s ktorou doslova preletíte ponad Hrabovo. Taktiež je tu už spomínaná kabínková lanovka a pre nadšencov zjazdového bicyklovania je tu aj najlepší Bike Park na Slovensku. Požičať si môžete aj horské káry, či kolobežky a po vyvezení lanovkou si užiť adrenalínovú jazdu nadol.

Z Hrabova sa dá prejsť pešo, či na bicykli do blízkej Čutkovskej doliny, ktorá taktiež ponúka množstvo atrakcií, prípadne na Kalváriu, ktorá ponúka nádherný výhľad.