Pre návštevníkov regiónu Liptov, ale aj pre ich obyvateľov, je konečne po dvoch rokoch príprav, korekcií a finalizácie v ponuke turistický sprievodca Liptov.

Na jeho stránkach nájdete množstvo zaujímavých informácií o regióne Liptov. Dozviete sa niečo o dejinách regiónu, o jeho prírode a o tom, čo je na Liptove najlepšie a najkrajšie.

Publikácia je členená podľa tematických okruhov a dozviete sa napríklad aj to, ako je Liptov členený do častí ako horný, dolný a stredný Liptov a čo v ktorej časti nájdete.

Pre milovníkov prírody nechýbajú námety na pešie trasy s mapkami, zoznam náučných chodníkov, či námety na cyklovýlety so stručnými popismi.

V závere nájdete praktické rady a kontaktné informácie.

Veríme, že publikácia si nájde svoje miesto aj vo vašej knižnici, či batohu a inšpiruje vás k spoznávaniu nášho jedinečného regiónu Liptov.

Publikáciu si môžete zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok na ulici Antona Bernoláka 1 v Ružomberku, alebo v Dome UNESCO Vlkolínec vo Vlkolínci.

Kniha je aktuálne predávaná za zvýhodnenú cenu 10€.

Okrem tejto publikácie je v Informačnom centre Ružomberok možnosť zakúpiť si aj rôzne iné regionálne publikácie a sprievodcov okolitými pohoriami (Nízke Tatry, Veľká Fatra a Západné Tatry).