PO STOPÁCH ANDREJA HLINKU

Mesto Ružomberok aj v roku 2024 pripravilo pre návštevníkov a obyvateľov mesta Ružomberok produkt cestovného ruchu pod názvom „Po stopách Andreja Hlinku“.

Ide o bezplatné lektorské služby, ktoré prebiehajú v Mauzóleu A. Hlinku v Ružomberku a v dome A. Hlinku v Černovej v mesiacoch júl a august 2024.

Otváracie hodiny:
MAUZÓLEUM ANDREJA HLINKU:
(Námestie Andreja Hlinku 1, 034 01 Ružomberok)
júl – august 2024:
pondelok: zatvorené
utorok až nedeľa: od 10:00 do 16:00 hod.

DOM ANDREJA HLINKU:
(Ul. Andreja Hlinku 62, 034 06 Ružomberok – Černová)
júl – august 2024:
pondelok: zatvorené
utorok až nedeľa: od 11:00 do 15:00 hod.

Lektori z radov študentov vo svojich výkladoch v Mauzóleu budú oboznamovať návštevníkov pútavým príbehom o životnej ceste A. Hlinku. Okrem predstavenia jeho osoby sprievodca dopĺňa výklad o stavbe mauzólea, jeho početných rekonštrukciách až po uloženie telesných pozostatkov tejto osobnosti.

V rodnom dome A. Hlinku v Černovej sa návštevník prostredníctvom lektorského výkladu zoznamuje s jeho rodiskom. Expozícia pozostáva z informačných panelov, ktoré moderným spôsobom vykresľujú osobu A. Hlinku a Černovú počas obdobia jeho života. Prehliadka poukazuje na tragické udalosti roku 1907 s názvom Černovská tragédia a odozvy Európy na túto udalosť. Expozícia je tiež doplnená o osobné veci, ktoré A. Hlinka používal.

Návštevníkov Ružomberka stále zaujíma história spojená s osobou A. Hlinku. Miesta s ním spojené navštevujú nielen pri jeho výročiach, ale aj počas trávenia voľných chvíľ pri pobyte na Dolnom Liptove.